Menu

Beleid

Decaan

De decaan is Lars Kwakkenbos. Hij heeft de dagelijkse leiding over de school of arts, en wordt aangesteld door de Raad van Bestuur van de hogeschool. Hij is voorzitter van de raad van de school of arts en van de examencommissies. De hoofdtaak van de decaan is het ontwikkelen en formuleren van de beleidsvisie. Hij draagt de verantwoordelijkheid voor alle onderwijsmateries, financiën en het onderwijzend en administratief personeel en zorgt voor het goed functioneren van de faculteit.

Raad van de School of Arts

De raad van de School of Arts bestuurt de faculteit volgens de bepalingen in het decreet. Zij bepaalt op haar beurt welke bevoegdheden worden toegewezen aan de decaan.

  • Voorzitter: Lars Kwakkenbos
  • Secretaris: Joke Vangheluwe - 09 243 36 51
  • Vertegenwoordigers personeel: Martine Clierieck, Ilse Den Hond, Gert Keunen, Tomas Navratil, Filip Rathé, Roel Vandommele en Shila Hadji Heydari Anaraki
  • Vertegenwoordigers studenten: Emiel Lenaert, Musia Mwankumi en Mira Halsberge
  • Vertegenwoordigers vanuit het artistiek culturele werkveld: Sven Grooten, Carine Meulders
  • Raadsleden voorgedragen door de UGent: Daniël Biltereyst, Franky Devos, Sylvia Vanpeteghem en Johan Huys

Opleidingscommissies

Per opleiding is er een opleidingscommissie die is samengesteld uit leden van het onderwijzend personeel (OP-leden) en studenten. De taken van de opleidingscommissie zijn:

  • het omschrijven van het opleidingsprofiel
  • het vastleggen van de einddoelen en eindcompetenties
  • het bepalen van de opbouw van het studieprogramma met de verschillende opleidingsonderdelen
  • het vastleggen van de leerinhouden, de studielasten, het evaluatiesysteem en de ondervragingsvormen
  • het participeren aan de uitvoering van de interne kwaliteitszorg en aan de begeleiding van de externe kwaliteitszorg
  • het formuleren van voorstellen i.v.m. door de vakgroepen in te vullen onderwijsopdrachten.

Opleidingscommissie beeldende kunsten

  • Voorzitter: Edwin Carels
  • Leden: Paul Demets, Els Huygelen, Hendrik Leper, Kristien Buyse, Catherine Willems, Wouter Decorte, Ronny Duquenne, Qiuyun Hu, May Abnet en Silke Gerinckx

Opleidingscommissie audiovisuele kunsten

  • Voorzitter: Martine Huvenne
  • Leden: Bie Boeykens, Johan Opstaele, Hilde D’haeyere, Geert Vergauwe,  Michel Druart,  Pascal Vermeersch,  Simon Van der Zande, Ezra Belgrado, Godart Bakkers.

Opleidingscommissie muziek

  • Voorzitter: ad interim Lars Kwakkenbos
  • Leden: Leon Lhoest, Gert Jacobs, Geert Dhondt, Wouter Van Tornhout, Geerten Verberckmoes, Gert Keunen, Joris Blanckaert

Opleidingscommissie drama

  • Voorzitter: Jan Steen
  • Leden: Frank Cools, Martine Clierieck, Geert Belpaeme, Bauke Lievens, Paola Bartoletti, Wannes Gyselinck, Lars Kwakkenbos, Frederik Le Roy, Tom Goossens, Anna Franziska Jäger, Martha Balthazar, Jonas Baeke

Opleidingscommissie landschaps- en tuinarchitectuur / landschapsontwikkeling

  • Voorzitter: Sylvie Van Damme
  • Leden: Ruben Joye, Luc Deschepper, Johan Carrijn, Nele De Cock, Johan Isselée, Roy Damen, Joppe Dehandschutter, Nele Geysen, Sylvie Vandamme, Lien Van Langenhove

Opleidingscommissie Interieurvormgeving

  • Voorzitter: Gustavo Mulhall
  • Leden: Laurence Berden, Brigit Cleppe, Céline De Clerq, Leen De Wilde, Steven Neetens, Christian Overdeput, Klaas Vanslembrouck, Tom Wellekens, Wouter Decorte, Linde Braecke, Lotte Desmedt en Marthe Cornelissen

Opleidingscommissie educatieve master

  • Voorzitter: An De Bisschop
  • Leden: Jan Steen, Edwin Carels, Martine Huvenne, Lars Kwakkenbos (ad interim), Inès Beert, Mirella Ruigrok, Ann Saelens, Willem Breynaert en Karen Van Petegem

Opleidingscommissie Digital design and development (Devine)

  • Voorzitter: Jynse Cremers

Vakgroepraden

Architectonisch Ontwerp

  • Voorzitter: Jan De Pauw
  • Leden: Laurence Berden, Caroline Poullier, Sandy De Wolf, Bart Depestel, Luc De Schepper, Pieter Foré, Christian Overdeput en Gustavo Mulhall

Autonome Kunsten

  • Voorzitter: Emmanuel Depoorter
  • Leden: Ruben Bellinckx, Damaris Hadassah Emmerich, Evert Defrancq, Luc Degryse, Jean-Marie Demeyer, Els Dezwarte, Stefaan Dheedene, Jerry Galle, Simon Delobel, Antony Hudek, Shila Hadji Heydari Anaraki, Hendrik Leper, Philip Metten en Gerard Herman

Design en Vormgeving

  • Voorzitter: Hilde Bouchez
  • Leden: Diane Steverlynck, Clara Vankerschaver, Bram Jespers, Dirk van Gogh, Miel Cardinael, Dirk Deblauwe, Hilde Bouchez, Ronny Duquenne, Thomas Desmet, Wouter Decorte, Kristof Van Gestel, Francis Ponseele, Sara De Bondt en Andreas Korczak

Film, Fotografie en Drama

  • Voorzitter: Lars Kwakkenbos – ad interim
  • Patrick Alliët, Hilde D’Haeyere, Patrick Vermeulen, Anne-Francoise Lesuisse, Jan Kempenaers, An van. Dienderen, Stoffel Debuysere, Bob Mees, Bie Boeykens, Johan Opstaele, Jan Steen, Fabrice Delecluse, Frederik Le Roy, Marie Snauwaert en Ann Saelens

Muziekproductie, Jazz en Popmuziek

  • Voorzitter: Peter Lesage
  • Anu Junnonen, Frederik Goosens, Gert Jacobs, Gert Keunen, Maarten Weyler, Toon Van Dionant, Lander Gyselinck, Vincent Pierins, Klaas Tomme, Wendy Cocquyt en Wouter Van Tornhout

Klassieke Muziek

  • Voorzitter: Filip Rathé 
  • Leden: Eddy Vanoosthuyse, Rik Vercruysse, Yves Storms, Judith Ermert, Daan Vandewalle, Wim Konink, Marcos Pujol, Ivo Delaere, Jeroen Billiet, Florian Heyerick, Filip Rathé en Geert Dhondt, Hans Scholliers, Ruben Degheselle, Michaël Penson

Theoretische omkadering van de kunstpraktijk

  • Voorzitter: ad interim Lars Kwakkenbos
  • Leden: Peter De Smet, An De Bisschop, Karen Van Petegem, Martine Clierieck, Frank Vande Veire, Godart Bakkers, Ines Beert, Helena De Preester, Wannes Gyselinck en Régis Dragonetti